Zespół budynków produkcyjno-magazynowo z zapleczem administracyjno-biurowym

c_200_140_16777215_00_images_Realizacje_Przemysl_Farmina_Farmina-BIRDS_EYE.jpgINWESTYCJA: Zespół budynków produkcyjno-magazynowo z zapleczem administracyjno-biurowym
LOKALIZACJA: Kraków, ul. Lipska/ Bagrowa/ Mierzeja Wiślana
INWESTOR: FARMINA Sp. z o.o
AUTORZY: Jarosław Wilk
WSPÓŁPRACA: Mariusz Synowiec
POWIERZCHNIE

ZABUDOWY: 3578,2m²
UŻYTKOWA: 7401,7m2

KUBATURA: 28560 m3
PROJEKT: 2014
REALIZACJA: 

Na terenie znajduje się budynek produkcyjno- magazynowy firmy farmaceutycznej wraz z infrastrukturą techniczną i obiektami towarzyszącymi; wartownią, tymczasowymi magazynami. Zadaniem projektowym było zaproponowanie rozbudowy istniejącego zakładu produkcyjnego z częścią administracyjno-biurową oraz produkcyjno-magazynową. Nowoprojektowany budynek przylega do zachodniej ściany istniejącego magazynu, z którym jest połączony funkcjonalnie. Zaprojektowany jest on na rzucie prostokąta.

Składa się z trzech segmentów:

3-kondygnacyjnej części magazynowo– produkcyjnej,
5-kondygnacyjnej części administracyjno-biurowej
i 1-kondygnacyjnej części produkcyjno-magazynowej, pełniącej funkcję łącznika pomiędzy częścią istniejącą a projektowaną.

Projekt jest próbą poszukiwania walorów estetycznych poprzez  użycie nowoczesnych i szlachetnych materiałów elewacyjnych. Założeniem projektowym było nadanie całości obiektu jednolitego i spójnego charakteru, bez pokazywania podziału na część biurową i produkcyjną. Prostota bryły, minimalistyczny detal architektoniczny i kolorystka profil produkcji i filozofię działania firmy farmaceutycznej.

Farmina Farmina Farmina
Farmina Farmina